Popo Estetiği

Popo Estetiği (Buttocks Aesthetic)

Popo estetiği uygun adaylar kimlerdir, ameliyat opsiyonları nelerdir?

 

Popo estetiği için uygun adaylar, popo hacminin yetersiz olduğu, sarkık görüntüye sahip hastalardır. Hastalara ne yapılacağına birlikte karar verilir. Bazen sadece yağ dolgusu yapılabileceği gibi implant ile de desteklenebilir. Aşırı sarkık popolarda ise popo yükseltilmesi gereklidir.

 

Popo büyütmede sadece yağ enjeksiyonu yeterli olur mu?

Hastada yeterli oranda yağ olup olmadığı hastanın muayenesi ile belirlenir, yeterli yağ varsa ve popo aşırı küçük değilse yağ enjeksiyonu yeterli olmaktadır.

 

Popoya enjekte edilen yağlar erir mi, popo eski haline gelir mi? Yağların erimemesi için nelere dikkat edilmelidir?

Popoya enjekte edilen yağlarda zamanla erime denilen durum oluşur. Bu kaçınılmaz olarak gerçekleşir çünkü enjekte edilen yağların bir kısmı beslenmeyecektir. Ancak önemli oranda bir kısmı da kalıcı olmaktadır. Ne kadar miktar yağın kalıcı olacağı pek çok faktörden etkilenir. Yağların daha kalıcı olması için; sigara kullanılmaması, popo üzerine baskı uygulanmaması ve oturulmaması, sıkı giysiler giyilmemesi gibi önlemler alınabilir.

 

Popo implantı ameliyatından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Popo implantı yapılan hastalar ilk birkaç gün popo üzerine oturmamalıdır. Dışkı çıkarımı sırasında hijyene dikkat edilmelidir. Ömür boyu kalçadan iğne yaptırılmamalıdır.

 

Popo büyütme ameliyatı kaç saat sürer, hastanede yatış gerekir mi? İz kalır mı?

Popo büyütme 1 saat süren bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılır. 1 gece hastanede yatış gerekir. İmpant yapılan hastalarda iz kuyruk sokumuna saklanır ve dışarıdan görünmez.

 


Whatsapp Destek

Whatsapp Destek Hattı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?