PRP

PRP

Platelet Rich Plasm yani trombositten zengin plazma, bizim kanımızda doğal olarak bulunan bir hücremizin, kanımızın santrifüj gibi işlemlerden geçirilerek elde edilen bir uygulamadır. Bu uygulamada temel amaç, büyüme faktörleri içeren hücrelerin yoğun bir şekilde elde edilmesi ve istenilen bölgeye uygulanmasıdır. Santrifüj işleminden geçirilen kanın bir milimetresinde trombosit dediğimiz hücrelerimizin sayısı bir milyona kadar çıkabilir. Bu seviyede bir konsantrasyona normal kanla ulaşılması pek mümkün değildir. Elde edilen bu yoğun hücre ve büyüme faktörü karışımı santrifüj edilen tüpten çekilerek uygulamaya hazır hale gelir. Uygulama mezoterapi şeklinde yani istenilen bölgeye enjeksiyon yaparak uygulanabileceği gibi maske haline getirilerek de yapılması mümkündür. Yüzdeki kırışıklıklar, dökülen ve cansız saçlar, yaşlılığa bağlı sarkmış kol bacak veya karın derileri, insizyon hatları, vücuttaki çeşitli izler bu uygulamadan fayda görebilir.

PRP tedavisi nedir?

PRP, trombosit dediğimiz kan hücrelerimizin içerisindeki çeşitli büyüme faktörlerinin yoğun halinin cilt altına enjeksiyon yapıldığı bir uygulamadır.

PRP tedavisi kimlere uygulanır?

Saç dökülmesi, ciltte lekeler, kırışıklıklar, çatlaklar gibi şikayetleri olanlara uygulanabilir.

PRP nasıl hazırlanır ve hazırlık ve uygulama sırasında ağrı olur mu?

PRP, hastalardan kan alınıp özel tüplerle santrifüj edilerek hazırlanır. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Ağrı minimuma indirilir.

PRP tedavisi kaç seans uygulanır?

PRP tedavisinde genelde hastaların ihtiyaçlarına göre 3-5 seans aralığında seans yapılmaktadır. Seans aralıkları 3 haftadır.

 


Whatsapp Destek

Whatsapp Destek Hattı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?